Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.05.2017 12:50:32 

VALAŠSKÁ NADACE

Naše činnost

Základním prvkem činnosti Valašské nadace je zejména práce s mládeží - zvyšování její morální hodnoty a podporování duchovního rozvoje. Zabývá se aktivně vytvářením projektů, které nabídnou plnohodnotnou náplň volného času dětí a mládeže s cílem naplňování cílů a účelu nadace.

Mezi již tradiční akce patří zejména Hradní věž (akce u příležitosti otevírání návštěvní sezóny na hradě Brumov spojená s šachovým turnajem o putovní pohár kněží Mariánů, jehož finálová hra je hrána formou živých šachů na obří šachovnici), Hradní tóny (pěvecká soutěž schól na brumovském hradě), Chléb náš vezdejší (projekt zaměřený každý rok na děti, které v dalším roce přistupují k prvnímu svatému přijímání - děti se podílí na osetí Trochtova pole, na sečení a mlácení obilí, na mletí a nakonec jsou také u pečení chleba a hostií) a mnoho dalších.

Nadace se také snaží o uchování tradic Valašska a rozvoj folkloru. Její činnost také zasahuje do rozvíjení a vzdělávání mládeže - například projekt volitelného předmětu Průvodcovství, kde se děti učí historická fakta o svém rodném kraji a získávají také zkušenosti s jejich prezentací před veřejností.

 

TOPlist